Meclis’e Damga Vuran Kuruyemiş Diyaloğu! Bakandan Dikkat Çeken Yanıt

Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edildi.

Fahiş fiyata dair uygulanacak cezalar konuşulurken Meclis’te dikkat çeken bir kuruyemiş diyaloğu yaşandı.

Diyalog CHP Milletvekili Ednan Arslan ile TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank arasında gerçekleşti.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, teklifin ilgili kurum ve kuruluşların görüşü alınmadan hazırlandığını, bu şekilde yapılan düzenlemelerin teknik uyarılara rağmen alelacele yasalaşması nedeniyle Anayasa Mahkemesince iptal edildiğini söyledi.

“BUNU YERSEK ADAM BAŞI 60 LİRA ZARARIMIZ VAR”

Bu durumun Meclisin itibarını zedelediğini ifade eden Arslan, TBMM’nin kaliteli yasama yapması gerektiğini dile getirdi. Arslan, Komisyonda milletvekillerine ikram edilen kuruyemişin fiyatındaki artışa dikkati çekerek, “Fahiş fiyat diyoruz değil mi? Önümüzde kuruyemiş var, tavuk ve et arasında kilosu 400 lira. Valla bunu yersek Başkanım, adam başı 60 lira zararımız var.” diye konuştu.

BAKAN VARANK’TAN DİKKAT ÇEKEN YANIT

Komisyonda ikram edilen kuruyemişlere işaret eden Varank ise, “Madem bizim örnek olmamız lazım. Bundan sonra bu kuruyemişleri koydurmayalım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x